ABD’den Gülşen açıklaması! AK Parti’den jet cevap: Hadsizlik…

Şarkıcı Gülşen’in imam hatip mensuplarına yönelik sözleri büyük tepki çekmişti. ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan Gülşen’in tutuklanmasıyla ilgili açıklama geldi.

ABD: ENDİŞELİYİZ

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “ABD, Türkiye’de ifade özgürlüğününün kısıtlanmasından endişe duymaktadır. Türkiye’yi ifade özgürlüğünü güvence altına almaya çağırıyoruz.” denildi.

ABD’den yapılan açıklamaya, AK Parti cephesinden sert tepki geldi. TBMM AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından cevap verdi.

Yılmaz Tunç şu ifadeleri kullandı;

‘KINIYOR VE REDDEDİYORUM’

ABD Dışişleri Bakanlığı’ nın İmam – Hatiplerimize yönelik sarfettigi hakaret ve aşağılayıcı ifadelerinden dolayı yargılanan “Sanatçı” ile ilgili endişeliyiz açıklamasında bulunmasını kınıyor ve reddediyorum.

İfade özgürlüğü, milletimizin değerlerini aşağılamak, eğitim yuvalarımıza ve orada eğitim görenlere hakaret etmek değildir.

‘HADSİZLİK…’

Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Türkiye’de Yargı bağımsızdır.  ABD’nin ülkemizde devam eden bir dava ile ilgili açıklama yapması hadsizliktir.

Türkiye Cumhuriyeti, Dünya’nın neresinde olursa olsun, her bir vatandaşının hakkını ve özgürlüğünü korumaya muktedir güçlü bir ülkedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: