Özer, OECD toplantısı için Paris’e gidiyor

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 7-8 Aralık tarihleri arasında Fransa’nın başkenti Paris’te 38 OECD üyesi, 6 aday ülke ve üye olmayan 4 ülke (Çin, Hindistan, Endonezya ve Güney Afrika) eğitim bakanlarıyla davetli bulunan UNESCO, Avrupa Konseyi gibi çeşitli uluslararası örgütlerin katılımıyla gerçekleştirilecek toplantıya katılacak.

Bakan Özer, Paris’teki programın ilk gününde beraberindeki heyetle birlikte Üst Düzey Politika Forumu’na katılacak. Forumda ana teması ‘Toplumları Yeniden İnşa Etmede Eğitimin Rolü’ olan bir oturum gerçekleştirilecek.

Paris’teki program, daha sonra ‘Eğitim: Geleceğe Yatırım Yapmak’ konulu birinci oturumla devam edecek.

Birinci oturumun ardından ‘Eğitim Yoluyla Demokratik Toplumlar İnşa Etmek’ konulu ikinci oturum gerçekleştirilecek, oturumlarda panelistlerin sunumlarının ardından bakanlar düzeyinde interaktif tartışmalar gerçekleştirilecek.

OECD EĞİTİM BAKANLARIYLA GÖRÜŞECEK
Bakan Özer, oturumlardan sonra OECD ülkelerinin eğitim bakanlarıyla ikili görüşme gerçekleştirecek. Günün son programında ise ‘Eşitlik ve Kapsayıcılık İçin Eğitim Ortaklıklarını Tekrar Tasarlama’ temalı resmî akşam yemeğine katılacak.

Millî Eğitim Bakanı Özer, Paris’teki programın ikinci gününde OECD Eğitim Bakanları Toplantısı’na katılacak. Ana teması ‘Eğitim Yoluyla Eşit ve Kapsayıcı Bir Toplumu Yeniden İnşa Etmek’ olan toplantı, eğitim bakanlarının katılımıyla gerçekleştirilecek.

Bakan Özer, paralel oturumun ardından ‘Sürdürülebilir Kalkınma için Eğitim: Yeni Sınamalar için Yeni Politikalar’ temalı öğle yemeğine; ardından ‘Eğitim Hayatını Çalışma Hayatıyla Uyumlu Hâle Getirmek’ temalı ikinci paralel oturuma; daha sonra ise ‘Eğitim Yoluyla Eşitlikçi Toplumlar İnşa Etmek’ başlıklı bildirinin kabul edileceği kapanış oturumuna katılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: