Kılıçdaroğlu’nun reklamını yayınlayan medya dolandırıldı! İlan var ücret yok

  • HABER7

CHP’nin HDP destekli cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve kurmayları, vaatlerini yerine getirmemeye daha seçilmeden başladı. 14 Mayıs seçimleri öncesinde CHP’nin, Kılıçdaroğlu’nun ve milletvekili adaylarının reklamlarını yayınlayan medya kuruluşlarının dolandırıldığı ortaya çıktı.

CHP Elazığ milletvekili Gürsel Erol’un 14 Mayıs öncesi boy boy ilanlarına yer veren yerel medya kuruluşlarına söz verilen ödemenin yapılmadığı, ücretin tahsili için kendilerine ulaşmak isteyen gazetecilerin engellendiği belirtildi.

Elazığ’ın köklü yayın organlarından El-Aziz gazetesinin internet sitesinde yayınlanan CHP’nin seçim reklamlarının ücretinin tek seferde ödeneceği ancak daha sonra söz verilen ödemelerin yapılmadığı belirtildi. Ödemelerin diğer medya kuruluşlarına da yapılmadığı ifade edildi.

DOLANDIRICILIK!

Konuya ilişkin açıklama yapan El-Aziz gazetesi İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, şunları kaydetti:

REKLAM BEDELİNİ İSTEYENİ ENGELLEMİŞ!

CHP’nin reklam dolandırıcılığıyla ilgili El-Aziz’de yayınlanan “Yani resmen dolandırıldık” başlıklı haberde ise şu bilgiler paylaşıldı:CHP BU TABLOYU MU HAZMEDEMEDİ?

CHP’nin reklamlarını yayınlayan gazetelere ilan parasını ödemediği Elazığ’da Cumhur İttifakı sandıklardan ezici zsferle ayrılmıştı.

Depremden ağır etkilenen 11 şehir arasında yer alan Elazığ’da 14 Mayıs’ta yapılan seçimlerde CHP hüsran yaşamıştı. Elazığ seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan %67.18, CHP’li Kılıçdaroğlu %28.24 oy almıştı. Milletvekili genel seçimlerinde sandıklardan Cumhur İttifakı’na %55, Millet İttifakı’na %23’lük destek çıkmıştı.

AK Parti %40,25, CHP %20,61, MHP %11,48, HDP/YSP %7,03, Yeniden Refah %3,70, bağımsız aday %9,63 oranında oy almıştı.

İlçe bazında ise 11 ilçenin 10’unda AK Parti, 1’inde HDP/YSP birinci parti olmuştu.

 

KAYNAK: HABER7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: