Başkan Erdoğan’dan Davutoğlu ve Babacan yorumu: Ben onların gramajını biliyorum

14 Mayıs seçimlerinde 19 milyon 42 bin 806 kişi 7’li koalisyona oy verdi . CHP yüzde 25, İYİ Parti yüzde 9,7 oy aldı. CHP listelerinden 6 partiden 39 isim milletvekili seçildi.

CHP listelerinde 6 partiden 39 milletvekili meclise girdi. Deva Partisi 14, Saadet Partisi 10, Gelecek Partisi 10, Demokrat Parti 3 ve İYİ Parti ve Türkiye Değişim Partisi 1’er milletvekilliği kazandı. 

Bu isimler CHP’den ayrılırsa CHP’nin sandalye sayısı 130’a inecek.

“BEN ONLARIN GRAMAJINI BİLİYORDUM”

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs’taki cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimleri öncesi ATV- A Haber ortak yayınında gündemdeki konuları değerlendirdi.

Erdoğan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu hakkında şu ifadelerde bulundu.

(Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan hakkında) Bu söylenen kişilere başbakanlıksa başbakanlık verdik. Bakanlıksa bakanlık… Ama insanoğlu doymuyor. Başbakanlık görevini verdiğimiz zat ayrılığında bir veda konuşması yapmıştı. Pazara kadar değil mezara kadar beraberiz demişti. Diğeri bana istifasını getirirken yanımdaki arkadaşların kifayetsiz olduğundan bahsetmişti. Senin yanındakiler ne kadar kifayetli diye sorduğumda bana cevap verememişti. Ben onların gramajını biliyordum. Kılıçdaroğlu’nun koltuğu kapmak için ihtiyacı var. Hepsini toplasan 1 yapmıyor. Kılıçdaroğlu’nun derdi ne yapıp ne edip Cumhurbaşkanlığı koltuğunu kapmak. Birinci turdaki durumu gördük. İYİ Parti, öbür tarafta HDP. Ağırlıklı olan bu iki parti. Diğerleri 1 puanı bile toplayamıyor. Kılıçdaroğlu o kadar hesap uzmanı ki bunlara 40 vekillik verdi. Karşımızda olan koalisyon tek başına değil. Bir de bunların dışarıda hamileri var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: